Materiały ogniotrwałe, zduńskie, żaroodporne i izolacje wysokotemperaturowe

Vitcas materiały ogniotrwałe

Vitcas produkuje materiały ogniotrwałe, zduńskie, produkty żaroodporne i izolacje wysokotemperaturowe od wielu lat. Kontynuuje sięgające 1882 roku tradycje produkcji materiałów ogniotrwałych i żaroodpornych w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Asortyment produktów obejmuje m.in. wymieszane na gotowo zaprawy ogniotrwałe, kleje ogniotrwałe, formowanie masy plastyczne, masy do ubijania, masy żaroodporne i kwasoodporne, wyłożenia włókniste, masy cyrkonowe i betony ogniotrwałe do zastosowań w stalowniach, elektrowniach, i elektrociepłowniach, odlewniach żeliwa i metali nieżelaznych, przez producentów cementu, wapna, w hutach szkła, zakładach ceramiki, koksowniach, spalarniach, miejscach wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, zakładach chemicznych, cukrowniach oraz przemyśle petrochemicznym.

HISTORIA

Według źródeł historycznych początki produkcji masy ogniotrwałej zwanej z ang. Fire cement sięgają roku 1882. Wynalezienie formuły fire cementu zrewolucjonizowało w owym czasie szeroko pojętą produkcję materiałów ogniotrwałych. Innowacja ta przyczyniła się do powstania solidnych fundamentów przemysłu materiałów ogniotrwałych w Bristolu, co w efekcie doprowadziło do rozwoju nowych technologii i produktów m.in betonów ogniotrwałych, zapraw na gotowo wymieszanych i powłok cyrkonowych.

Vitcas-materiały-ogniotrwałe-i-izolacje-wysokotemperaturowe

MISJA

Współpracujemy z szeregiem firm na świecie. W zakresie strategii globalnej podejście do każdego z rynków jest indywidualne, celem zaspokojenia każdej potrzeby klienta. Głównymi kryteriami naszego sukcesu są wysokiej jakości materiały zduńskie, ogniotrwałe i żaroodporne połączone z konkurencyjnymi cenami, mające zapewnić satysfakcje naszym klientom.

SATYSFAKCJA KLIENTA

materiały ogniotrwałeSatysfakcja klienta to klucz do realizacji celów biznesowych, dlatego zapewniamy obsługę klienta na najwyższym poziomie a w dystrybucji znajdują się produkty najwyższej jakości. Szybka odpowiedz na zapotrzebowanie klienta ma zasadnicze znaczenie dla ciągłego wzrostu i sukcesu firmy. Dostarczamy materiały żaroodporne, zduńskie i ogniotrwałe.

 

SKUTECZNOŚĆ

Ciągła eliminacja zbędnych kosztów we wszystkich dziedzinach działalności i poszukiwanie sposobów dostarczania naszych produktów klientom za najniższą możliwą cenę aby pozostać konkurencyjnymi i zbudować zasadnicze i długotrwałe relacje handlowe.

 

ZAPEWNIENIE JAKOŚCI I CIĄGŁOŚĆ DZIAŁALNOŚCI

Obietnica jakości, która gwarantujemy jest to ciągła produkcja i dostarczanie produktów, które nie tylko spełniają specyfikacje, normy i jakości określone przez nasza firmę, ale również przez naszych klientów. Mocno wspieramy nasze produkty oraz usługi i podejmujemy każde możliwe działanie celem zapewnienia spełnienia wszystkich norm, ponieważ naszym priorytetem jest dostarczanie produktów zapewniających najwyższa jakość. Normy jakościowe, kryteria i specyfikacje, które spełniamy maja najwyższy możliwy poziom w naszym przemyśle. Stale rozwijamy wewnętrzny system jakości stosowany w celu zaspokojenia wszelkich wymagań i oczekiwań naszych klientów. System Zarzadzania Jakością jest nieustanie doskonalony i wykorzystywany zgonie z najwyższymi obowiązującymi standardami i akredytowany według normy BSEN ISO 9001:2008.

TERMINOWOŚĆ DOSTAW I NIEZAWODNOŚĆ

Rozumiemy, ze czas odgrywa istotną role w działalności naszych klientów dlatego dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty były dostarczane szybko i niezawodnie.

ŚRODOWISKO

Dzięki stałemu doskonaleniu Vitcas spełnia najwyższe standardy z zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Dynamiczny rozwój naszej firmy zobowiązuje nas do coraz szerszej działalności na rzecz ochrony środowiska. Polityka pro ekologiczna dąży do zminimalizowania wpływu procesu produkcyjnego na środowisko naturalne. Ograniczenie wpływu na otoczenie jak i zmniejszenie wykorzystywania zasobów naturalnych to istotny czynnik zaplanowanych i wykonywanych działań. Nasz system zarządzania środowiskiem posiada akredytację BS EN ISO 14001:2004

 

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

Efektywne wykrywanie potencjalnych zagrożeń, prowadzące do eliminacji niepotrzebnych zdarzeń to cechy charakterystyczne Systemu Zarzadzania Bezpieczeństwem, znacząco poprawiające funkcjonowanie firmy pod względem ekonomicznym jak i bezpieczeństwa. Nieustanne doskonalenie i poprawa stanu bezpieczeństwa zarówno pracownika jak i klienta to wyznacznik działalności naszej organizacji. Dowodem na to, jest wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z normą ISO OHSAS 18001:2007 oraz otrzymanie stosownego certyfikatu.