news

Materiały wysokotemperaturowe są niezastąpione w przemyśle. Do ich wytworzenia stosuje się szereg różnych surowców, dzięki którym zyskują one swoje specjalne właściwości. Skąd się je pozyskuje oraz w jaki sposób obrabia?

Nadrzędnym podziałem surowców stosowanych do wytwarzania materiałów wysokotemperaturowych jest klasyfikacja ze względu na ich strukturę. Można wyróżnić te o  budowie włóknistej lub ziarnistej.

Ogień trzaskający wesoło w kominku daje nie tylko przyjemne, “żywe” ciepło w zimowe wieczory. To także piękna ozdoba każdego salonu niezależnie od tego, czy urządziliśmy go w stylu rustykalnym, prowansalskim, czy ultranowoczesnym. Atrakcję stanowi nie tylko sam ogień płonący na polanach drewna, ale także oryginalne wykończenie kominka. By jednak nasz kominek zachwycał przez długie lata - musi być odpowiednio pielęgnowany i konserwowany.

Budowa pieca chlebowego, domowego kominka czy  przemysłowego pieca - wszędzie tam znajdą zastosowanie specjalistyczne materiały ogniotrwałe i izolacje wysokotemperaturowe marki VITCAS. Oferta VITCAS jest skierowana do branży kominkowej oraz klientów indywidualnych. Ponadto produkty tej firmy znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, między innymi w hutnictwie, ceramice, w spalarniach, w przemyśle szklarskim, odlewniczym i petrochemicznym.

Serdecznie dziękujemy za udział w kolejnym szkoleniu, które miało na celu zapoznanie się z naszą ofertą materiałów ogniotrwałych, używanych podczas budowy ciepłych zabudów kominkowych i nie tylko. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny brali Państwo aktywny udział w spotkaniu, wymieniając swoje doświadczenia. Jednocześnie informujemy, że planujemy kolejne spotkania szkoleniowe.

Betony odporne na ogień są jednymi z najczęściej stosowanych w przemyśle materiałów ogniotrwałych. O wyborze konkretnego betonu zawsze decydują warunki w miejscu, w którym ma być zastosowany. Wykorzystuje się je do tworzenia monolitycznych wyłożeń wszelkiego rodzaju pieców, kotłów przemysłowych i pieców do wypalania. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle cementowym, odlewniczym, petrochemicznym, w metalurgii żelaza i metali nieżelaznych a także w koksownictwie. Znaczenie ma nie tylko temperatura, ale też zużycie cierne czy występowanie agresywnych materiałów, jak w przypadku przetapiania żelaza i miedzi.

Z radością in­­fo­r­mu­­je­­my, że pod­czas Ga­­li wrę­­cze­­nia na­­gród or­ga­­ni­­zo­­wa­­nej przez kwa­r­ta­l­nik Świat Kominków ode­­bra­­li­­śmy najbardziej prestiżowa nagroda w branży kominkowej  jaką jest "Pło­­mień Ro­­ku 2015” w ka­­te­­go­­ri Fi­r­ma Ro­­ku. Nagroda ta jest dla nas dużym wyróżnieniem i mamy nadzieje że kolejny rok będzie równie udany. Dziękujemy.