OGNIOODPORNA ZAPRAWA MURARSKA VITCAS HM

zaroodporna zaprawa Vitcas HM

 

Ognioodporna Zaprawa Murarska VITCAS HM jest dostępna w postaci gotowej do użycia mieszanki cementu ogniotrwałego, nie wymagającej dodatku wody. Produkt jest odpowiedni do stosowania z wszystkimi materiałami budowlanymi, w tym przede wszystkim, z cegłami szamotowymi.

Zaprawa Murarska VITCAS HM może  być wykorzystywana przy budowie kominków, otwartych palenisk, w okolicach kotłów oraz przy tworzeniu innych urządzeń ogrzewających pokoje. Dzięki wyjątkowej konsystencji grubość spoiny wykonanej przy użyciu zaprawy powinna wynosić max. 3mm, co sprawia że jest niezwykle ekonomiczna w użyciu. Łączenia wykonane zaprawą chronią przed przenikaniem dymu i gazu. Dzięki odporności na działanie temperatury do 1400oC, zaprawę można stosować przede wszystkim w miejscach narażonych na działanie wysokiej temperatury.

Jako sposób użycia można stosować podobną technikę jak przy użyciu zwykłych zapraw. Powierzchnie na które będzie nakładana powinny być wolne od kurzu i zanieczyszczeń. Spoiny, o maks. grubości  3mm, powinny być równomierne na całej długości i wysokości płaszczyzny. Jeśli łączone elementy nie wymagają specjalnej techniki zespolenia, spoina między nimi powinna być dokładnie wypełniona. Zaprawa Murarska VITCAS HM przeznaczona jest do użytku w pomieszczeniach wewnętrznych, z wyjątkiem wilgotnych i mokrych.

Wydajność:

Opakowanie 10 kg. wystarcza na ułożenie 40 standardowych cegieł.