WYSOKOTEMPERATUROWA PŁYTA VITCAS-HT

wysokotmperaturowa-plyta-Vitcas-HT

Wysokotemperaturowe płyty Vitcas® HT są to niepalne, dekoracyjne płyty nie zawierające gipsu. Mogą być używane razem z Gładzią Szpachlową Żaroodporną Vitcas® HRP wszędzie tam gdzie zastosowanie tynku ognioodpornego nie jest możliwe.

Niepalne, klasa A1 zgodnie z normą EN 13501-1:2002. Ognio i wodoodporne. Przyjazne dla środowiska. Nie zawierają azbestu i innych niebezpiecznych substancji. Odporne na pleśń i grzyby.

Przykłady zastosowania:

  • Otoczenie wkładu kominkowego lub kominka wbudowanego w ścianę
  • Ścianka działowa
  • Ściana za piecami wolnostojącymi
  • Płyta sufitowa
  • Wokół kotła
  • Do płyt można przyklejać płytki
  • Wewnątrz drzwi pieców
  • Izolacja dachów krytych strzechą

Sposób użycia:

Wysokotemperaturowa płyta Vitcas® HT może być obrabiana za pomocą narzędzi do drewna. Do montażu płyt można użyć gwoździ, wkrętów, kołków montażowych lub uszczelniacza żaroodpornego Vitcas® HRS. Wszystkie mocowania powinny być oddalone od siebie o 300mm. Gwoździe i wkręty należy mocować 15mm od krawędzi płyty. Gwoździe powinny mieć płaską główkę, średnicę 3-4mm oraz długość 35-40mm. Wkręty powinny być z główką wpuszczoną 6 lub 8 i o długości 35-40mm. Kołki montażowe należy umieścić we wcześniej wywierconym otworze o średnicy 8mm.

Uszczelniacza żaroodpornego HRS należy używać do przymocowania płyt do gładkich powierzchni, tworząc wiązanie o grubości 3mm.

Wykończenia:

Płyty wysokotemperaturowe Vitcas® HT mogą być malowane lub pokrywane gładzią szpachlową ognioodporną Vitcas® HRP. Do płyt mogą być mocowane płytki przy użyciu ognioodpornej zaprawy klejącej do płytek Vitcas® HRTA. W przypadku malowania płyta powinna być zamontowana gładką stroną do przodu.

Stosując gładź, płyta powinna zostać zamontowana szorstką stroną do przodu i pokryta gruntem PVA. Gładź należy nakładać gdy grunt stanie się lepki.

Przed nałożeniem Ognioodpornej Zaprawy Klejącej do Płytek VITCAS® HRTA i położeniem, płytek płytę należy zagruntować gruntem PVA.

Informacje techniczne:

- wymiary - 1200 x 800mm
- grubość - 12 mm
- ciężar - 12kg
- gęstość - 1040kg/m3
- izolacyjność akustyczna - tak
- ognioodporność: BS EN 13501-1 : 2002
- ewentualnie dodatkowe elementy systemu: Żaroodporna Masa Szpachlowa Vitcas
® HRF, Gładź szpachlowa Vitcas® HRP, Uszczelniacz Żaroodporny Vitcas® HRS

Przechowywanie:

Aby uniknąć zniszczenia nie wolno układać płyt na ich krawędziach. Jeśli płyty przechowywane są na zewnątrz zaleca się ich przykrycie.

Płyty należy przenosić pionowo, nigdy poziomo.

Przechowywać w pozycji poziomej, w chłodnym i suchym miejscu, w temp. powyżej 50C

Bezpieczeństwo:

Materiał klasyfikowany jako niegroźny. Należy przedsięwziąć środki ostrożności przed pyłem przy wierceniu lub cięciu materiału. Zaleca się pracowanie w masce i dobrze wentylowanym pomieszczeniu.