Gładź szpachlowa ognioodporna VITCAS HRP
 

Gładź szpachlową ognioodporną VITCAS  HRP stosuje się do uzyskania gładkiego i równego wykończenia powierzchni poddawanych działaniu wysokich temperatur do 650ºC. Może ona z powodzeniem zastępować zwykłą gładź gipsową wszędzie tam, gdzie wysoka temperatura może powodować jej pękanie.
Produkt jest gotową mieszanką proszku, który po dodaniu wody nabiera płynnej konsystencji, gotowej do użycia. Przeznaczona jest do zastosowania na ścianach i w komorach kominów, ścianach przylegających do pieców opalanych drewnem i kuchenek oraz kominkach wbudowanych w ścianę. Może być stosowana w połączeniu z Tynkiem Ognioodpornym Vitcas FR.

Przygotowywanie: 
Gładź powinna być stosowana na powierzchni co najmniej 3m2 od źródła ciepła. Zalecana maksymalna grubość powłoki wynosi 3-6mm. Powierzchnia, na której ma być stosowany produkt powinna zostać oczyszczona z pozostałości starej gładzi lub tynku. Przed nałożeniem produktu zaleca się użycie Tynku Ognioodpornego Vitcas FR. Należy upewnić się czy nałożony wcześniej tynk jest już suchy. Produkt Vitcas FR powinien być pozostawiony do wyschnięcia przynajmniej przez trzy dni w temperaturze powyżej 20oC lub na dłużej, jeśli wilgoć jest nadal widoczna. Jeżeli jest to możliwe, należy użyć ciepła po pierwszym dniu. Można, np. rozpalić ogień. Powierzchnia, na której będzie stosowana gładź powinna zostać pokryta gruntem. Może być używana bezpośrednio na płyty Vitcas HT (po wcześniejszym pokryciu gruntem PVA), nie jest jednak odpowiednia do stosowania na płyty innego typu.

product

Film przedstawiający produkt

video default