WYSOKOTEMPERATUROWE PŁYTY

plyta-wermikulit-Vitcas

PŁYTY WERMIKULITOWE 

Wermikulit jest naturalnie występującą warstwą krzemianu aluminiowo-magnezowego rozszerzającą się w wyniku działania ciepła. Ten proces rozszerzania nazywany jest eksfoliacją a materiał wynikowy jest używany w formie masowej lub przetworzonej na płyty w wyniku procesu prasowania. Płyty mogą być łatwo obrabiane za pomocą narzędzi do drewna.

Czytaj więcej

plyta-kominkowa-vitcas-cs.jpg

PŁYTA KOMIKOWA VITCAS CS

Płyty kominkowe VITCAS® CS są jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku przy budowie kominka. Łączą w sobie dwie niezwykle ważne cechy: są idealnymi izolacjami pozostając równocześnie płytami konstrukcyjnymi. Płyty mogą być używane jako materiał do wykonania obudowy czopucha lub izolacji ścian bocznych czy też ścian znajdujących się za kominkiem. Są sztywne, lekkie oraz odporne na działanie temperatury do 1000o C i niepalne.

Czytaj więcej

wysokotmperaturowa-plyta-Vitcas-HT

WYSOKOTEMPERATUROWA PŁYTA VITCAS-HT (ALTERNATYWA DLA PŁYT GIPSOWO - KARTONOWYCH) 

Wysokotemperaturowe płyty VITCAS®, są to niepalne , dekoracyjne płyty nie zawierające gipsu. Mogą być używane razem z Gładzią Szpachlową Żaroodporną Vitcas® HRP wszędzie tam gdzie zastosowanie tynku ognioodpornego nie jest możliwe...

Czytaj więcej

Plyta-szamotowa-Vitcas

AKUMULACYJNE PŁYTY I KRĘGI SZAMOTOWE

Akumulacyjne Płyty i Kręgi Szamotowe Vitcas przeznaczone są do tworzenia ciepłej obudowy kominka. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami akumulacyjnymi i przewodnictwem cieplnym. Ciepło z nagrzanych produtów jest wypromieniowywane do pomieszczenia.

Czytaj więcej