Akumulacyjne płyty szamotowe VITCAS ACC

Akumulacyjne Płyty Szamotowe Vitcas przeznaczone są do tworzenia ciepłej obudowy kominka. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami akumulacyjnymi i przewodnictwem cieplnym. Ciepło z nagrzanych płyt akumulacyjnych jest wypromieniowywane do pomieszczenia, a ich solidna budowa i zastosowane komponenty sprawiają, że mamy niemal nieograniczone możliwości tworzenia form konstrukcyjnych.
 
Płyty szamotowe są przeznaczone do stosowania z popularnymi wkładami grzewczymi wykonanymi z żeliwa lub stali. Użycie akumulacyjnych płyt jako zewnętrznych ścian kominka pozwoli na eliminację zjawiska przegrzewania pomieszczenia, ciepło będzie oddawane przez dłuższy czas, równomiernie nagrzewając pomieszczenie.

 

Rozmiar płyt:

- 1000 x 500 x 30 mm - ciężar: ok. 33,5 kg
- 700 x 400 x 30 mm - ciężar: ok. 19 kg
product

Zalety:

  • Prostota i łatwość montażu: są to płyty samonośne nie wymagają więc do montażu stelaży ani skręcania
  • Akumulacja ciepła: płyty pochłaniają wydzielane przez kominek ciepło, a następnie oddają je do pomieszczenia równomiernie je nagrzewając
  • Oszczędność: możliwość wykonania obudowy kominka przy użyciu tylko jednej zaprawy
  • Eliminacja potrzeby stosowania wełny mineralnej kominkowej
  • Znacznie większe zdolności akumulacyjne od tradycyjnych szamotów i betonów ogniotrwałych

Zobacz także

product

Grunt VITCAS PVA

Vitcas PVA jest głęboko penetrującym produktem gruntującym, który zalecany jest do użycia z wysokotemperaturowymi materiałami Vitcas. Zwiększa przyczepność powierzchni.
 
product

Szybkowiążący klej ognioodporny VITCAS HB10

VITCAS HB 10 to ognioodporny klej do wysokich temperatur. Jest wiążącym hydraulicznie produktem, przeznaczonym do budowy pieców kaflowych oraz ciepłych obudów kominkowych. VITCAS HB 10 idealnie sprawdzi się do wiązania elementów prefabrykowanych i pojedynczych kafli.
 
product

Ognioodporny Klej VITCAS HB60

Vitcas HB60 jest klejem do wysokich temperatur.  Znajduje zastosowanie przy budowie pieców kaflowych, chlebowych, ciepłych obudów kominkowych oraz zewnętrznych konstrukcji, np. grilli ogrodowych, kominków itp. Dzięki wydłużonemu czasowi wiązania dopasowanie elementów staje się łatwiejsze i dokładniejsze.
product

Siatka z włókien szklanych

Siatka z włókien szklanych stosowana jest przy tworzeniu obudowy kominka. Dzięki pokryciu z żywicy akrylowej produkt jest wodoodporny, elastyczny i odporny na alkalia. Dostępna również w postaci taśmy.