TERMOODPORNE SZNURY, TAŚMY I SPOIWA

sznur uszczelniający do pieców Vitcas

SZNUR USZCZELNIAJĄCY DO PIECÓW – BIAŁY i CZARNY

Stosowany najczęściej do uszczelniania szyb, drzwiczek wkładu kominkowego lub piecyka, komór, pokryw, rur dymowych, oraz łączenia układu kominowego z urządzeniami. Do montażu zalecane jest użycie żaroodpornego kleju do sznurów.

Długość 2 metry.

zestaw do wymiany sznura w piecach vitcas

ZESTAW DO WYMIANY SZNURA W PIECACH – BIAŁY i CZARNY

Zawiera: 2 m sznura, żaroodporny klej do sznurów oraz rękawice ochronne.

taśma samoprzylepna do szyb pieców grzewczych vitcas

TAŚMA SAMOPRZYLEPNA DO SZYB PIECÓW GRZEWCZYCH – BIAŁA i CZARNA

Stosowana jako uszczelka do uszczelniania szyb w drzwiczkach pieców i otworach pieców grzewczych. Wykonana z wysokiej jakości włókien szklanych. Dzięki warstwie samoprzylepnej uzyskujemy szybki i wygodny montaż. Długość 2 metry. Odporna do 550°C.

tasma drabinkowa vitcas

TAŚMA DRABINKOWA

TAŚMA DRABINKOWA ma splot tkaninowy na zewnętrznych krawędziach i bardziej otwarty w środku celem ułatwienia montażu. Stosowana jako zamiennik uszczelnienia z włókien ceramicznych.

taśma żaroodporna do pieców vitcas

TAŚMA ŻAROODPORNA DO PIECÓW - BIAŁA

Taśma uszczelniająca z włókna szklanego do szyb pieców. Przeznaczona jest do zastąpienia uszczelnienia wokół szyb drzwiczek pieców kominkowych, pieców węglowych lub drzwiczek kominkowych wkładów grzejnych.

Sposób montażu:

Wymontować szybę z drzwiczek, oczyścić, odtłuścić, owinąć krawędzie taśmą i ponownie przykręcić do ramy. Wytrzymuje temperaturę do 550°C.

sznur do izolacji cieplnej

SZNUR DO IZOLACJI CIEPLNEJ

SZNUR DO IZOLACJI CIEPLNEJ służy do wypełniania szczelin. Stosuje się go np. w szczelinach między obudową kominka a dolotem do komina, między płytą tylną kominka a jego obudową, w przewodach wodnych i parowych, kotłach, zbiornikach. Jest również idealnym materiałem do izolowania rurociągów nagrzewających się do temperatury do 550oC.

taśma żaroodporna vitcas

TAŚMA ŻAROODPORNA

TAŚMY ŻAROODPORNE (sznur płaski) wykonywane są z przędzy z teksturowanego włókna szklanego i służą do izolacji okiennych paneli szklanych w drzwiczkach pieców. Temperatura znamionowa: do 550°C. Zastępuje azbest. Dostępna  z paskiem samoprzylepnym ułatwiającym montaż i bez niego. Taśmę należy stosować z żaroodpornym klejem do sznurów.

sznur żaroodporny vitcas

SZNUR ŻAROODPORNY

SZNURY USZCZELNIAJĄCE ŻAROODPORNE wykonywane są z przędzy z teksturowanego włókna szklanego, która zaplatana jest na dzianinę i służy do uszczelniania i łączenia w miejscach, gdzie wymagana jest odporność na działanie podwyższonej temperatury. Zwykle stosowana są do łączenia systemów kominowych z piecami oraz do uszczelnień zewnętrznych i wewnętrznych drzwiczek pieca a jego korpusem. Temperatura znamionowa do 550°C. Zaleca się montowanie za pomocą żaroodpornego kleju do sznurów.

klej do sznurow Vitcas RA

ŻAROODPORNY KLEJ DO SZNURÓW - BIAŁY i CZARNY

Żaroodporny Klej do sznurów jest produktem wytrzymującym działanie bardzo wysokich temperatur. Stosowany jest do mocowania uszczelek z lin, taśm, sznurów wykonanych z włókna szklanego oraz uszczelnień z włókien ceramicznych do drzwiczek kuchenek, pieców, kotłów oraz innych urządzeń grzewczych. Czas schnięcia kleju wynosi od 6 do 12 godzin. Odporny do 1000°C