Formowana cegła szamotowa VITCAS MF
 

FORMOWANA CEGŁA SZAMOTOWA VITCAS MF jest specjalnie skomponowaną mieszanką wysokiej jakości składników ognioodpornych oraz glinek wiążących, zapewniającą uzyskanie produktu, który może być stosowany do zastępowania i naprawy cegieł w kominkach, piecach i kotłach. Produkt może być formowany na dowolny kształt.
Formowana cegła szamotowa jest odporna na wysokie temperatury do 1600oC.
Produkt jest odpowiedni zarówno do zastosowań domowych, np. w piecach opalanych drewnem, kominkach, jak również przemysłowych, np. w piecach przemysłowych i spalarniach.

 Formowana cegła szamotowa VITCAS MF

Zastosowanie:

  • Kominki
  • Kotły
  • Piece opalane drewnem
  • Otwarte paleniska
  • Niewielkie piece przemysłowe
  • Spalarnie

Zobacz także

Żaroodporna mieszanka akumulacyjna VITCAS HPS

VITCAS HPS jest materiałem posiadającym właściwości akumulacji i przewodności ciepła. Może być używany do odlewania elementów ciepłej obudowy kominka lub przy naprawie wymurówek z cegieł szamotowych. Odporność temperaturowa do 1400oC.

Grunt VITCAS PVA

Vitcas PVA jest głęboko penetrującym produktem gruntującym, który zalecany jest do użycia z wysokotemperaturowymi materiałami Vitcas. Zwiększa przyczepność powierzchni.
 

Cegły szamotowe

Wysokoglinowa cegła szamotowa o dużej gęstości odporna na wysokie temperatury używana jest do zastosowań domowych, takich jak kominki, piece chlebowe, rożny czy wkłady grzewcze.

Kolorowe cegły szamotowe

Dekoracyjne cegły szamotowe są odporne na temperatury do 1200oC. Używane są przy budowie grilli, kominków itp. zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się z nami!