Płyty wermikulitowe - izolacyjne żaroodporne

Płyty wermikulitowe to materiał izolacyjny wytwarzany z wermikulitu - występującej w środowisku w naturalnej warstwie krzemianu aluminiowo-magnezowego. Cechą charakterystyczną wermikulitu jest proces eksfoliacji czyli rozszerzania się pod wpływem działania ciepła. Sprasowany wermikulit jest dostępny pod postacią płyt żaroodpornych, które z łatwością można poddawać obróbce mechanicznej przy użyciu narzędzi do drewna.

Szeroki zakres stosowania

Izolacyjne płyty z wermikulitu charakteryzuje różnorodność zastosowań. Mogą one być używane zarówno do izolacji urządzeń grzewczych wykorzystywanych w gastronomii (grille, podgrzewacze, piekarniki, elementy grzejne wokół płyt grzejnych), bojlerów domowych (izolacja komór paleniskowych) jak i do izolacji pieców przemysłowych (warstwa tylna izolacji cieplnej lub ogniowa). Wyjątkowo korzystne właściwości posiadają płyty stosowane jako izolacja ścian wkładów kominkowych. Podwyższając temperaturę spalania wewnątrz komory przyczyniają się do zwiększenia czystości spalin dzięki czemu szyba wkładu dłużej pozostaje czysta.  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w ofercie naszej firmy można odnaleźć izolacyjne i żaroodporne płyty wermikulitowe zarówno gładkie jak i posiadające dekoracyjne wzory. Są one bezpieczne dla zdrowia ponieważ nie zawierają azbestu, włókien szklanych czy mineralnych.

Płyta Wermikulitowa - główne cechy:

  • Łatwość obróbki mechanicznej,
  • Niska przewodność cieplna,
  • Wysoka odporność na szoki temperaturowe,
  • Bezpieczna dla zdrowia,
  • Mocniejsze niż płyty z włókien ceramicznych.
Wermikulitowe płyty izolacyjne Vitcas

Zastosowanie:

  • Nagrzewnice
  • Płyty do kominków
  • Kotły
  • Naczynia i zbiorniki
  • Kominki i piece
 


 

Zobacz także

Silikon wysokotemperaturowy VITCAS

Wysokotemperaturowy silikon Vitcas jest produktem elastycznym i odpornym na temperatury do 300oC. Dostępny w kolorze czarnym.

Ognioodporny klej do płyt VITCAS BA

Klej ognioodporny do łączenia płyt Wermikulitowych Vitcas, Płyt Kominkowych Vitcas CS oraz Wysokotemperaturowych Płyt  Vitcas HT. Znajduje zastosowanie w łączeniu płyt między sobą a także w mocowaniu ich do ściany - jeżeli grubość nakładanej warstwy nie przekroczy 5mm. W przypadku grubszej warstwy należy zastosować Ognioodporny Klej Vitcas HB60. Odporny na temperatury do 1350oC.
 

Ognioodporny Klej VITCAS HB60

Vitcas HB60 to klej wysokotemperaturowy, znajdujący zastosowanie przy budowie pieców kaflowych, chlebowych, ciepłych obudów kominkowych oraz zewnętrznych konstrukcji, np. grilli ogrodowych, kominków itp. Dzięki wydłużonemu czasowi wiązania dopasowanie elementów staje się łatwiejsze i dokładniejsze.

Farby ognioodporne

Żaroodporna farba Vitcas jest idealna do pokrywania powierzchni narażonych na działanie wysokich temperatur. Dostępna jest w różnych kolorach.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się z nami!