Utwardzacz wlókna ceramicznego VITCAS CFR

Utwardzacz ceramiczny do uszczelniania mat, modułów i płyt z włókien ceramicznych

Utwardzacz Vitcas® CFR jest mieszanką na bazie krzemu przeznaczoną do pokrywania powierzchni mat, modułów oraz płyt z włókien ceramicznych a także próżniowo formowanych komponentów. Tworzy twardą powłokę uszczelniającą oraz zabezpieczającą powierzchnię przed erozją.

 

Zastosowanie:

  • Jako powłoka pokrywająca powierzchnie materiałów z włókien ceramicznych narażonych na działanie gazów o dużej prędkości przepływu 
  • Jako powłoka wzmacniająca powierzchnie materiałów z włókien ceramicznych stosowanych w kuźniach
  • Jako powłoka uszczelniająca materiały z włókien ceramicznych stosowane w piecach do wypału ceramiki oraz zapobiegająca uwalnianiu się włókien ceramicznych w miejscu pracy
  • Jako utwardzacz dla formowanych próżniowo kształtek z włókien ceramicznych.

Sposób użycia:

Nakładana za pomocą pędzla, wałka, a także poprzez krótkotrwałe zanurzanie lub natryskiwanie. Powierzchnia z włókien ceramicznych powinna być czysta oraz odtłuszczona.

Wydajność: w zależności od gęstości maty oraz sposobu nakładania wydajność może być różna. Przyjmuje się, że ok. 5 litrów wystarczy na utworzenie powłoki na ok. 2m2. Do pokrycia maty z włókien ceramicznych o grubości 25mm (1260oC oraz gęstość 128kg/m3) na całej powierzchni niezbędne będzie użycie około  20 litrów produktu.