WYSOKOGLINOWE ZAPRAWY/KLEJE OGNIOTRWAŁE

WYSOKOGLINOWE ZAPRAWY/KLEJE OGNIOTRWAŁE vitcas

VITSET to wymieszane na gotowo zaprawy / kleje ogniotrwałe o dużej zawartości tlenku glinu, doskonałe do łączenia, nakładania powłok i wykonywania napraw we wszystkich aplikacjach wysokotemperaturowych od 1430°C do 1860°C. Ulegają one wysuszeniu na powietrzu i charakteryzują się wyjątkowymi własnościami wiążącymi w temperaturze otoczenia i temperaturach pracy. Zalecana grubość warstwy do łączenia cegieł ogniotrwałych wynosi 3 mm.

Vitset 45

Wiążąca na powietrzu, gotowa do użycia zaprawa, przeznaczona do nakładania kielnią lub szpachlowania.  Tworzy mocne, ulegające wysuszeniu na powietrzu wiązanie z wszystkimi typami cegieł ogniotrwałych w temperaturze pracy do 1700ºC /3100ºF. 

Przykłady zastosowania: Stosowana jako zaprawa do cegieł ogniotrwałych, cegieł izolacyjnych oraz materiałów z włókien ceramicznych (mat/papieru/modułów) w:

  • kadziach odlewniczych
  • piecach odlewniczych
  • piecach do wypalania i na wózkach suszarniczych - w ceramice
  • obrotowych piecach do cementu

Produkt

Maksymalna

temperatura

pracy

Rodzaj wiązania

Analiza chemiczna (%)

Al2O3

Fe2O3

Vitset 45

1700°C /3100°F

Wiązanie na powietrzu

44.2

0.7

 

Vitset 80

Wysokoglinowa zaprawa dostarczana jest w wymieszanej na gotowo formie, nadającej się do wiązania cegieł. Może być również dostarczana w większym rozcieńczeniu, z przeznaczeniem do impregnowania cegieł, powlekania i natryskiwania. Materiał ten tworzy utwardzane na powietrzu wiązanie wszelkiego rodzaju cegieł ogniotrwałych, zarówno w zastosowaniu do połączeń, jak i tynkowania. Materiał nieznacznie rozszerza się w temperaturze 1540°C zapewniając dobrą szczelność złączy, bez problemów ze skurczem w liniach połączeń. Posiada również bardzo dobrą odporność na agresywne działanie żużla i jest bardzo stabilny w temperaturach do 1750°C.

Przykłady zastosowania: Stosowany w stalowniach i odlewniach, do ukladania cegieł wysokoglinowych w wykładzinach bezpieczeństwa w kadziach i do wyłożenia wylewów kształtek gazoprzepuszczalnych, w kadziach pośrednich do ciągłego odlewania stali.

Produkt

Maksymalna

temperatura

pracy

Rodzaj wiązania

Analiza chemiczna (%)

Al2O3

Fe2O3

Vitset 80

1750°C /3180°F

Wiązanie na powietrzu

74.0

1.3

 

Vitset 85

Wymieszana na gotowo zaprawa ogniotrwała o nieznacznej rozszerzalności i dużej zawartości tlenku glinu o maksymalnej temperaturze pracy 1810°C. Nadaje się do urządzeń przeznaczonych dla stopów o wyższej temperaturze, oraz obróbki w wyższych temperaturach.

Przykłady zastosowania: Stosowana w przemyśle stalowniczym do układania wysokoglinowych cegieł na warstwę ochronną w dużych kadziach hutniczych, do wyłożenia wylewów kształtek gazoprzepuszczalnych.

Produkt

Maksymalna

temperatura

pracy

Rodzaj wiązania

Analiza chemiczna (%)

Al2O3

Fe2O3

Vitset 85

1810°C /3290°F

Wiązanie na powietrzu

81.0

0.7

 

Vitset 90

Wymieszana na gotowo zaprawa ogniotrwała o wysokiej zawartości tlenku glinu charakteryzująca się wysoką czystością i wysoką ogniotrwałością, a zarazem niska zawartością tlenku żelaza i stabilnością w bardzo wysokich temperaturach do 1860°C. Dzięki powyższym cechom może być wykorzystywana do bardziej specjalistycznych zastosowań z materiałami ogniotrwałymi z zawartością glinokrzemianu i magnezytu.

Przykłady zastosowania: Do zastosowań przy osadzaniu zamknieć suwakowych, do wyłożenia wylewów kształtek gazoprzepuszczalnych oraz kształtek prefabrykowanych.

Produkt

Maksymalna

temperatura

pracy

Rodzaj wiązania

Analiza chemiczna (%)

Al2O3

Fe2O3

Vitset 90

1860°C /3380°F

Wiązanie na powietrzu

88.0

0.1