Żaroodporna fuga VITCAS HRG

Żaroodporna Fuga VITCAS HRG, odporna na działanie temperatury do 1000oC, przeznaczona jest do dekoracyjnego spoinowania płytek ceramicznych lub płyt granitowych, marmurowych itp. mocowanych przy zastosowaniu żaroodpornego kleju do płytek VITCAS HRTA.

Zastosowanie:  Nie fugować płytek zaraz po zamocowaniu. Należy odczekać kilka dni, aby mieć pewność, że klej związał odpowiednio. Wymieszać z wodą do konsystencji odpowiedniej do nakładania szpachlą. Po 30 minutach należy wytrzeć nadmiar wilgotną ściereczką.

Przykładowe zużycie wynosi ok. 2m2 z 1 kg w przypadku płytek o wielkości 200x200mm oraz spoiny o szerokości 3mm.
product

Zobacz także

product

Żaroodporna masa szpachlowa VITCAS HRF

Vitcas HRF jest ognioodporną masą szpachlową używaną do uzupełniania małych pęknięć, rys i szczelin pojawiających się w miejscach narażonych na działanie wysokich temperatur, np. w pobliżu kominka lub na łączeniu płyt wysokotemperaturowych.
product

Żaroodporny klej do płytek VITCAS HRTA

Żaroodporny klej do płytek VITCAS HRTA jest produktem o specjalnym składzie do zastosowania w warunkach oddziaływania wysokiej temperatury, gdzie zwykłe kleje nie pozwalają na długotrwałe mocowanie płytek ceramicznych, kamienia, granitu, marmuru itp. Odporny do 1000oC.
product

Grunt VITCAS PVA

Vitcas PVA jest głęboko penetrującym produktem gruntującym, który zalecany jest do użycia z wysokotemperaturowymi materiałami Vitcas. Zwiększa przyczepność powierzchni.
 
product

Ognioodporny Klej VITCAS HB60

Vitcas HB60 jest klejem do wysokich temperatur.  Znajduje zastosowanie przy budowie pieców kaflowych, chlebowych, ciepłych obudów kominkowych oraz zewnętrznych konstrukcji, np. grilli ogrodowych, kominków itp. Dzięki wydłużonemu czasowi wiązania dopasowanie elementów staje się łatwiejsze i dokładniejsze.